Binance Eski Patronu Yeni İş Girişimine İlişkin Planlarını Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao boş durmuyor. Yasal bir savaşın ardından koltuğunu bırakan CZ, şimdi farklı bir girişim üzerinde çalışıyor. Son açıklamalarında Binance eski patronu, yeni işini başlatmak için yapay zeka kullanacağını söyledi.

CZ yapay zeka planlarını paylaşıyor

Kripto borsası Binance eski patronu Changpeng Zhao (CZ), yeni iş girişimine ilişkin bazı açıklamalar yaptı. CZ, girişimin lansmana doğru nasıl ilerlediğine dair bir güncelleme daha yayınladı. CZ, diğer şeylerin yanı sıra, şirketinin ürününü (online dersleri) üretmesine izin vermek için AI araçlarını uygulaması gerekeceğini paylaştı.

Zhao tweet’inde “Giggle Academy“nin “tamamen doğrusal olmasa da” ilerleme kaydettiğini yazdı. Ekip şu anda ilk online dersi başlatmanın en iyi yolu için beyin fırtınası yapmakla meşgul. Daha önce CZ, sosyal medya X’te eğitim start-up’ının ücretsiz eğitim dersleri ve özellikle İngilizce dersleri vermeyi planladığını yazmıştı. CZ’ye göre ekip şimdi dersin nasıl olması gerektiği, hangi oyun motorunun kullanılacağı, belirli özellikler ve animasyonlar vb. konular üzerinde tartışıyor. CZ, bunun yeniden “başlangıç modu” olduğunu kabul etti. Ancak bundan mutlu görünüyor.

Binance eski CEO’su CZ’nin yeni iş projesi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, CZ yeni iş projesini ilk olarak 19 Mart’ta duyurdu. Yaptığı paylaşımda “Herkes için ücretsiz temel (1-12. sınıflar) eğitim. Gelir yok. Oyunlaştırılmış. Uyarlanabilir.” dedi. Daha sonra şirketin işe alım yaptığını ve ekibin küçük olacağını da ekledi. Bu arada, işe alınan herkes doğrudan CZ ile çalışacak. CZ, bugünlü paylaşımında, dijital içerik oluşturabilecek yeterince yetenekli öğretmeni zaten işe aldıklarını söyledi. Ancak “Giggle Academy” için hala daha fazla geliştiriciye ihtiyaçları var.

CZ büyük bir hapis cezasıyla karşı karşıya

CZ, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e ve şahsen kendisine yönelttiği suçlamalar nedeniyle Binance CEO’luğu görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Suçlamalar kara para aklama yasalarını (özellikle Banka Gizlilik Yasası) ihlal etmekle ilgiliydi. Binance 4,3 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir ceza ödemeyi kabul etti. Ayrıca, CZ’nin CEO’luk görevinden ayrılması da anlaşmanın bir parçasıydı. Ancak, daha sonra CZ suçunu kabul etti ve önce 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı. Daha sonra bu süre 18 yıla uzatıldı.

CZ istifasını açıkladıktan hemen sonra X’te yeni bir iş kurma planının olmadığını yazdı. CZ, pasif yatırıma gireceğini ve muhtemelen Blockchain, AI, biyoteknoloji veya DeFi’ye odaklanan start-up’larda azınlık token / hissedar olacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x