Logitech, Meta Quest ile 3D Modeller Çizebileceğiniz Kalemini Duyurdu

Apple Vision Pro, karma gerçeklik başlıklarının profesyonel alanda kullanımına yeni bir boyut kazandırmıştı. Meta Quest’in mevcut kontolcüsü, düşük gecikme ve yüksek hassasiyet gibi özelliklerle iyi performans sunuyor olsa da yaratıcılık söz konusu olduğunda yetersiz kalıyordu. Bunun farkında olan Logitech, MX Ink adlı kalemi ile bu eksikliği doldurdu.

Apple Pencil rakibi olarak da görebileceğimiz MX Ink, Meta Quest 2 ve Quest 3 kullanıcılarına bir 2 boyutlu bir yüzeyde teknik çizim ya da bir tuvalde sanatsal çizim imkanı sunmasının yanı sıra üç boyutlu tasarım imkanı da sunuyor. Üstelik bu üç boyutlu çizimleri modelleyebiliyor ve işleyebiliyorsunuz. Daha sonra ne yapacağınız size kalmış…

Karşınızda Logitech MX Ink

Apple Pencil’ın 20,7 gramlık ağırlığına karşı 29 gram ile biraz daha ağır bir kalem olan MX Ink, birden fazla düğmeye sahip ve bu düğmeler kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor. 3 boyutlu alanda 6DoF izleme, dokunsal geri bildirim özellikleri, üç boyutlu modelleri tıpkı Photoshop’ta resim düzenler gibi eğip bükmeyi dahi mümkün kılıyor.

Dahili bir USB Type-C girişine sahip olan kalem, tek şarj ile 7 saate kadar kullanım vadediyor. MX Inkwell Şarj İstasyonuna takarak da şarj etmek mümkün. Ancak bu şarj istasyonu harici olarak satılacak ve fiyatı henüz belli değil. Fiyat demişken Logitech, MX Ink için 129 dolar fiyat etiketi belirledi ve yılın ilerleyen zamanlarında satışa sunulacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x