Krize yol açan yağlı kazığa ilgi büyüktü

KENAN GÜRBÜZ / ÖZEL HABER

Datça’da yapılan Kabotaj Bayramı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Yağlı direk yarışması ve diğer etkinliklerle dolu geçen gün, izleyicilere ve yarışmacılara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Krize neden olan yağlı direğe asılan Türk bayrağını almak isteyen yarışmacılar arasındaki rekabet ise görülmeye değerdi. Datça limanında gerçekleştirilen yağlı direk yarışmasında hem izleyiciler, hem de yarışmacılar eğlenceli dakikalar geçirdi.Datça Limanında düzenlenen etkinlikte liman açığında tekneler gösteri yaparken, su roketi gösterisi halat çekme, dip dalma ve yağlı direk yarışları ile sona erdi.

Yağlı direk yarışmasında, yağlı direğin uç noktasına bağlanan Türk Bayrağını 42 yaşındaki Tarık Yıldırım alarak bu yılın birincisi seçildi.

YAĞLI DİREK PAYLAŞIMI KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Datça Belediyesi Kabotaj Bayramı kapsamında düzenlenecek yağlı direk bayrak alma yarışması için “Bu yıl da yağladık, bekliyoruz. Ama bu yıl boyunu uzattık biraz” notuyla bir fotoğraf paylaşmıştı. Paylaşılan fotoğrafın sosyal medya tepki çekmesi üzerine açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

Datça Belediyesi’nin Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği yağlı direk bayrak alma yarışması için sosyal medyada yaptığı paylaşım, bazı kullanıcıların tepkisine neden olmuştu.

“BU YIL DA YAĞLADIK, BEKLİYORUZ”

Belediyenin paylaşımında, “Bu yıl da yağladık, bekliyoruz. Ama bu yıl boyunu uzattık biraz” ifadesi kullanıldı. Bu paylaşım, sosyal medyada farklı yorumlar aldı ve bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmişti.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Eleştirilerin ardından Datça Belediyesi, sosyal medya hesabından bu seferde “Bazı fesatça yorumları üzülerek okuduk. Sizce bir kuş bulununca ne yapılması gerektiğini paylaşacak kadar naif bir hesap, imalı yazmış olabilir mi? Sadece soruyorum” şeklinde bir ikinci paylaşım yaparak, yanlış anlaşılmalara açıklık getirmişti.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x